ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KONFERANSI
24-26 December 2020

ISLC2020
ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KONFERANSI
Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Virtual - Webinar

Bildiri Gönder

image
Prof. Dr. Mehmet ŞAHİN

Konferans Eş-Başkanı

Değerli Araştırmacılar,

Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Konferansı (ISLC2020) 24-26 Aralık 2020’ler arasında gerçekleştirilecektir. Konferansın bu yılki temasını Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları oluşturmaktadır. Konferanstaki tüm konuşmalar ve sunumlar çevrimiçi yapılacak ve ayrıca YouTube’da canlı olarak yayınlanacaktır. Konferans Sürdürülebilir Yaşam ile ilgili tüm alanlara açıktır. Çok disiplinli ve disiplinler arası çalışmalar dahil edilecektir. Konferansın teması ile ilgilenen bütün akademisyenleri, araştırmacıları, eğitimcileri, sivil toplum kuruluşlarını ve öğrencileri bu bilgi şölenine katılmaya davet ediyoruz. Konferansın dili, İngilizce ve Türkçe’dir. Bildiriler yayınlanan kriter ve standartlar doğrultusunda, Bilimsel Komiteden en az iki üye ve diğer bağımsız hakemler (ihtiyaç olması halinde) tarafından çift-kör hakem değerlendirmesi ile incelenecektir. Tam metinli bildiriler, Kongre kitabında basılacaktır. Ayrıca, dileyen yazarların bildirileri editoryal kitapta ve uluslararası endeksli Kongre Dergilerinde hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlanabilecektir. Organizasyon komitemiz adına sizleri, Konferansımıza davet etmekten onur duyuyoruz.

En iyi dileklerimizle…

image
Prof. Dr. İ. Melih BAŞ

Konferans Eş-Başkanı

Bu etkinlik MAESTRO Multi Event Managament System üstünden bildiri toplamaktadır

ARTVITAL

        Uluslararası Disiplinlerarası Karma Sergi

Yayın Olanakları

Sunulan bildiriler -dergi kurullarından geçmek koşuluyla, uluslararası hakemli ve indeksli Rating Academy dergilerinde yayınlatılabilecektir.

Yayın Ücreti; Kongre dergilerinde yayınlanacak makaleler için dergi yayın ücretlerinde % 25 indirim yapılacaktır. Dergi web sayfalarından detaylı bilgi edinilebilir.

Dergileri Görüntüle

Sunulan bildiriler -dergi kurullarından geçmek koşuluyla, uluslararası hakemli ve indeksli Rating Academy dergilerinde yayınlatılabilecektir.

Yayın Ücreti; Kongre dergilerinde yayınlanacak makaleler için dergi yayın ücretlerinde % 25 indirim yapılacaktır.  Dergi web sayfalarından detaylı bilgi edinilebilir.

Dergileri Görüntüle

Konferansta sunulan bildiriler alanlarına göre editoryal kitap halinde basılacaktır. İsteyen yazarlar bildirilerini alanlarına uygun ISBN’li ve bandrollü editoryal kitapta makale bölümü olarak yayınlatabileceklerdir.

 

Konferansta sunulan bildiriler ISBN’li ekitap olarak basılacaktır. Özet ve tam metin bildirilerin yayını için herhangi bir ücret ödemesi bulunmamaktadır.

10/12/2020 Deadline for Submission of Abstracts
11/12/2020 Announcement of the accepted papers
12/12/2020 Announcement of the Symposium Program
24/12/2020 Beginning of Day the Conference
25/12/2020 Deadline for Submission of Full Papers

ATÖLYELER

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN ÜÇÜNCÜ GÖZ: İSTATİSTİK

Prof.Dr. Erkan IŞIĞIÇOK

PANELLER

PANEL 1: Türkiye’de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının Değerlendirilmesi

Doç. Dr. Burcu YAVUZ TİFTİKÇİGİL  

İstanbul Medipol Üniversitesi

Sürdürülebilir Gelecekte Mesleki Eğitimin Yeri
Doç. Dr. Rana ATABAY KUŞÇU
İstanbul Medipol Üniversitesi

Dünya Yeşil Sanayi Politikalarına Yöneliyor
Dr. Öğr. Üyesi Hilal KUVVETLİ YAVAŞ
İstanbul Gedik Üniversitesi

İnsan Haklarına Saygılı İş Yapmak

Dr. Öğr. Üyesi Tuba BOZAYKUT BÜK


İstanbul Medipol Üniversitesi

PANEL 2: Sürdürülebilir Yaşam Rehberi: Sürdürülebilir Yaşamın Kodları

Prof. Dr. Emine Aksoydan
SUYADER  Yönetim Kurulu Başkanı

Sürdürülebilir Yaşam nedir?     
Müberra Mızıkacı

İklim değişimi: Gelecek gelecek mi?

Zeynep Akyol Ataman

Sürdürülebilir Beslenme

Damla  Ceyhan

Su ve Sürdürülebilir Yaşam

Doç. Dr. Derya Dikmen

 

Agroekoloji: Gıda sisteminde sürdürülebilirlik ve ötesi

Ceyhan Temurcu

DESTEKLEYEN KURUM VE KURULUŞLAR

ONLINE konferans

RATING ACADEMY TOPLULUĞU
Rating Academy, 2016 yılında kurulmuş olup, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknopark’ta faaliyetlerini sürdürmektedir. Ratıng Academ’nin birçok akademik projesi ve etkinliği mevcuttur. Öncelikle, bir Ar-Ge şirketi olarak, çeşitli yazılım programları ve indeksleme işleri yapıyoruz. Aynı zamanda yayıncılık niteliğinde olan şirketin uluslararası hakemli ve şu anda farklı bilim alanlarına hitap eden endeksli altı adet akademik dergisi mevcuttur. Bu dergiler, saygın ulusal ve uluslararası endeksler tarafından taranmaktadır.

Rating Academy tarafından Türkiye’de ve diğer ülkelerde birçok uluslararası kongre ve sergi düzenlenmektedir. Araştırmacılar, yazarlar, bilim adamları, sanatçılar … dünyanın farklı yerlerinden birçok katılımcı Rating Academy proje ve etkinliklerinde buluşmaktadır.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish