26-28 May 2021

ICDAH2021
II. ULUSLARARASI FARKLI BOYUTLARIYLA SAĞLIK KONFERANSI
“Sağlığın Geleceği: Multidisipliner Yaklaşımlar”

Virtual-Webinar

BİLDİRİ GÖNDER

Doç. Dr. Özge UYSAL ŞAHİN

Kongre Eş-Başkanları

Değerli Araştırmacılar,

2020 yılı başında hayatımıza giren Koronavirüs (Covid-19) Pandemisi, sağlık konusunun ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmıştır. Sağlık, kişisel durum yanında toplumla ilgili pek çok durumu da derinden etkilemekte; aynı zamanda bunlardan da etkilenmektedir. Bir ülkedeki sağlık sistemleri ve sağlık politikaları ekonomiden siyasete, eğitimden kültüre ve teknolojiden sanata kadar pek çok unsur çerçevesinde şekillenmektedir. Sağlığı, bir insanı veya bir toplumu oluşturan faktörlerden bağımsız düşünmek hatalı olacaktır. O yüzden, topluma ve sağlığa dair sorunları sadece hastalıkların nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemlerine göre çözmek mümkün değildir. Sağlığa farklı açılardan bakmak gerekmektedir. Sağlığın günümüzün en önemli konu alanlarından biri haline geldiği ve gelecekte ne şekil alacağının oldukça tartışıldığı bu ortamda “Sağlığın Geleceği” ana teması altında tüm bu konuları tartışmayı arzulamaktayız. Ekonomi, tarih, edebiyat, turizm… gibi farklı başlıklarda sağlıkla ilgili mevcut durum yanında ileride bizi bekleyen şeyleri tespit etmeyi ve olması gerekenleri ortaya koymayı amaçlamaktayız. Bu bağlamda, tüm bu konu alanlarını konuşmak ve tartışmak adına 26-28 Mayıs 2021 tarihlerinde II. Uluslararası Farklı Boyutlarıyla Sağlık Konferansı (ICDAH2021) gerçekleştirilecektir. Pandemi koşullarından dolayı konferansımız online olarak gerçekleşecek olup vereceğimiz linkler üzerinden dinlemek ve sunum yapmak isteyen herkes kolayca katılabilecektir. Konferanstaki tüm konuşma ve sunumlar YouTube’dan da canlı yayınlanacaktır.

Konferansın temaları ile ilgilenen bütün akademisyenleri, araştırmacıları, sağlıkçıları, sivil toplum kuruluşlarını ve öğrencileri bu bilgi şölenine katılmaya davet ediyoruz.

Konferansın dili, İngilizce ve Türkçe’dir. Bildiriler yayınlanan kriter ve standartlar doğrultusunda, Bilimsel Komiteden en az iki üye ve diğer bağımsız hakemler (ihtiyaç olması halinde) tarafından çift-kör hakem değerlendirmesi ile incelenecektir. Konferansta sunulacak bildiriler özet veya tam metin olarak Konferans Bildiriler Kitabında basılabileceği gibi, dileyen yazarların bildirileri ulusal editoryal kitapta ve uluslararası endeksli Kongre Dergilerinde hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlanabilecektir. 

Konferansımızda sunulan bildiriler arasından değerlendirme komitenin incelemeleri neticesinde En Inovatif Bildiriseçilecektir.

Organizasyon komitemiz adına sizleri, konferansımıza davet etmekten onur duyuyoruz.

Dr. Öğr. Üyesi Merve ERTOK ONURLU

Kongre Eş-Başkanları

Bu etkinlik MAESTRO Multi Event Managament System üstünden bildiri toplamaktadır

YAYIN OLANAKLARI

Dileyen katılımcılar sundukları bildirileri -dergi kurullarından geçmek koşuluyla, uluslararası hakemli ve indeksli Rating Academy dergilerinde yayınlatabilecektir.

Yayın Ücreti; Dergi yayın ücreti konferansa katılım bedeli içerisinde tahsis edilmekte olup, ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. 

Dergiler hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://journals.gen.tr/

Dergiye makale göndermek için son tarih: 11 Haziran 2021

 

Konferansta sunulan bildiriler alanlarına göre uluslararası editoryal kitaplar halinde basılacaktır. İsteyen yazarlar bildirilerini alanlarına uygun ISBN’li ve bandrollü editoryal kitapta makale bölümü olarak yayınlatabileceklerdir. Editoryal kitaplar  elektronik olarak çıkarılacaktır. Bu kitaplara gönderilen çalışmalar ilgili kurulların incelemelerine tabi tutulacak ve İngilizce çalışmalar için gerektiği takdirde proof-reading talep edilebilecektir.

Yayın Ücreti; Editoryal kitap yayın ücreti konferansa katılım bedeli içerisinde tahsis edilmekte olup, ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. 

Konferansta sunulan bildiriler ISBN’li e-kitap olarak basılacaktır. Dileyen yazarlar özetlerini veya tam metinlerini konferans tam metinler kitabında yayınlatabilirler

Yayın Ücreti: Konferans özet ve tam metinler kitapları için yayın ücreti konferansa katılım bedeli içerisinde tahsis edilmekte olup, ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

Tam metin gönderme tarihi: 11 Haziran 2021

05/05/2021 Deadline for Submission of Abstracts
12/05/2021 Announcement of the accepted papers
18/05/2021 Deadline for Registration
19/05/2021 Announcement of the Conference Program
26/05/2021 Beginning Day the Conference
11/06/2021 Deadline for Submission of Full Papers

KeynoteAçılış Konuşmacıları

KeynoteDavetli Konuşmacılar

Prof. Dr. Yüksel ÖZDEMİR

Prof. Shamima P. LASKER

Dr. Sumira MALİK

Prof. Dr. Sonia BHALOTRA

Prof. Dr. Melih BULUT

Prof. Dr. Gülçin ÖZKAN

Dr. Matt DICKSON

Assoc. Prof. Dr. Larissa BATRANCEA

Dr. Abhishek KUMAR

Prof. Mohammad Shahid Shamim

Prof. Nader Ghotbi

Prof. Dr. Mauro LAUDICELLA

ASSOC. PROF. DR. EKATERINA ARABSKA

Prof. Dr. Dilaver TENGİLİMOĞLU

Dr. Eşref ATABEY

Assoc. Prof. Dr. Lyudmyla SYMOCHKO

Dr. Alper AKÇAM

Assoc. Prof. Dr Irena NIKAJ

PROF. DR. MURAT ATAN

Dr. Güvenç KOÇKAYA

Ali EROL

SERGİ

Sanal Sergi /26 Mayıs-28 Mayıs 2021 “Sağlık ve Sanat”

Sergimizle ilgili detaylar yakın zamanda ilan edilecektir. 

1. Her sanatçı en fazla iki eserle başvuru yapabilir.
2. Başvurular, sergi küratörü tarafından değerlendirilip sergiye katılacak eserler web sitesinde duyurulacak ve sanatçı emaillerine gönderilecektir.
3. Başvurular kongre web sitesindeki sergi başvuru sayfasından yapılacaktır.
4. Eser göndermek için son tarih 30 Ekim 2020‘dir.
4. “Eser Yükleme”:  https://academicplatform.net/icdah2020/login/signin linki üzerinden eser görselleri gönderilecektir.
5. Eserin görseli 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında olmalıdır.
6. Videolar avi formatında olmalı ve videoların süresi 10 dakikayı geçmemelidir. Video çalışmalar https://academicplatform.net/icdah2020/login/signin web sitesinde gösterilen yükleme alanına link (Eserin yüklendiği youtube, dailymotion vs.. web adresinin linki) verilerek gönderilecektir.  Video içinde sanatçı ve çalışmanın ismi, süresi ve tarihinden oluşan bir jenerik olmalıdır.
7. Başvuru formlarında özgeçmiş ve eser bilgileri kısmını özenle doldurulması rica edilir.
8. Sergiye katılım ücretsizdir.
9. Sergide yer alan eserlerin görselleri kongre web sitesinde ve medyada yer alan tanıtımlarda kullanılacaktır.
10. Sergiye katılan her sanatçıya sanal Katılım Belgesi verilecektir.
11. Sergiye başvuran sanatçılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar.

DESTEKLEYEN KURUM VE KURULUŞLAR

tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish