ULUSLARARASI FARKLI BOYUTLARIYLA SAĞLIK KONFERANSI
Doç. Dr. Özge UYSAL ŞAHİN

Kongre Eş-Başkanları

Değerli Araştırmacılar,

Son yıllarda sık yaşanmaya başlayan küresel salgınlar, sağlığın hayatımızdaki yeri ve önemini daha belirgin hale getirmiştir. Sağlık, kişisel durum yanında toplumla ilgili pek çok durumu da derinden etkilemekte; aynı zamanda bunlardan da etkilenmektedir. Bir ülkedeki sağlık sistemleri ve sağlık politikaları ile sağlıktaki iyileşme, ekonomiden siyasete, eğitimden kültüre ve teknolojiden sanata kadar pek çok unsur çerçevesinde şekillenmektedir. Sağlığı, bir insanı veya bir toplumu oluşturan faktörlerden bağımsız düşünmek hatalı olacaktır. O yüzden, topluma ve sağlığa dair sorunları sadece hastalıkların nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemlerine göre çözmek mümkün değildir. Sağlığa farklı açılardan bakmak gerekmektedir. Bu bağlamda, tüm bu konu alanlarını konuşmak ve tartışmak adına 12-14 Kasım 2020 tarihleri arasında Uluslararası Farklı Boyutlarıyla Sağlık Konferansı (ICDAH2020) gerçekleştirilecektir.  Online olarak yapılacak olan konferanstaki tüm konuşma ve sunumlar YouTube’dan da canlı yayınlanacaktır.

Konferansımız sağlık ile ilişkilendirilebilen bütün alanlara açık olup, çok disiplinli ve disiplinlerarası çalışmalara yer verilecektir. Konferansın teması ile ilgilenen bütün akademisyenleri, araştırmacıları, sağlıkçıları, sivil toplum kuruluşlarını ve öğrencileri bu bilgi şölenine katılmaya davet ediyoruz. Konferansın dili, İngilizce ve Türkçe’dir. Bildiriler yayınlanan kriter ve standartlar doğrultusunda, Bilimsel Komiteden en az iki üye ve diğer bağımsız hakemler (ihtiyaç olması halinde) tarafından çift-kör hakem değerlendirmesi ile incelenecektir. Tam metinli bildiriler, Kongre kitabında basılacaktır. Ayrıca, dileyen yazarların bildirileri ulusal editoryal kitapta ve uluslararası endeksli Kongre Dergilerinde hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlanabilecektir. Konferansımız, atama, yükselme ve akademik teşvik kriterlerini bütünüyle karşılamaktadır. Organizasyon komitemiz adına sizleri, Konferansımıza davet etmekten onur duyuyoruz.

Dr. Öğr. Üyesi Merve ERTOK ONURLU

Kongre Eş-Başkanları

Bu etkinlik MAESTRO Multi Event Managament System üstünden bildiri toplamaktadır

Yayın Olanakları

Sunulan bildiriler -dergi kurullarından geçmek koşuluyla, uluslararası hakemli ve indeksli Rating Academy dergilerinde yayınlatılabilecektir.

Yayın Ücreti; Kongre dergilerinde yayınlanacak makaleler için dergi yayın ücretlerinde % 25 indirim yapılacaktır. Her dergi için yayın ücreti 75 euro ile 0 euro arasında) değişmektedir. Dergi web sayfalarından detaylı bilgi edinilebilir.

Tam metin gönderme tarihi: 01 Aralık 2020

Dergileri Görüntüle

Konferansta sunulan bildiriler alanlarına göre editoryal kitap halinde basılacaktır. İsteyen yazarlar bildirilerini alanlarına uygun ISBN’li ve bandrollü editoryal kitapta makale bölümü olarak yayınlatabileceklerdir.

Konferansta sunulan bildiriler ISBN’li ekitap olarak basılacaktır. Özet ve tam metin bildirilerin yayını için herhangi bir ücret ödemesi bulunmamaktadır.

Tam metin gönderme tarihi: 01 Aralık 2020

02/11/2020 Deadline for Submission of Abstracts
03/11/2020 Announcement of the accepted papers
03/11/2020 Announcement of the Symposium Program
12/11/2020 Beginning of Day the Conference
01/12/2020 Deadline for Submission of Full Papers

Sanal Sergi /12-30 Kasım 2020 “Pandemi Günlerinde Sanatsal Üretim”

Bilindiği gibi bir sabah yepyeni bir dünyaya uyandık. Dünya Covid-19 olarak adlandırılan bir virüsün tehdidi altındaydı. Her şey bu tehdide ve onun yaratabileceği sonuçlara göre yeniden düzenlenmek zorunda kaldı. İnsanlık korku ve endişe ile bu yeni dünyaya adapte olmanın ve var olabilmenin yollarını aramaya başladı. Tüm ilişkiler ve üretim alanlarında olduğu gibi sanat dünyası da şoku atlattıktan sonra kendini yeniden konumlandırmaya koyuldu. Dünya sağlık sistemi, üretim sistemi, tedarik zinciri bu koşullarda ayakta kalmanın zorluklarını yaşarken sanat dünyasında biraz beklenmedik bir şey gelişti: Üretim patlaması. Sanatçılar gerek kendi dünyalarında, gerekse internet üzerinden kimsenin düşünmediği kadar yoğun bir üretime geçti. Sanatsal üretim temel olarak sadece bir sanatçıya ihtiyaç duyduğu için bu koşullardan en az etkilenen alan oldu. Birçok sanatçı bu koşulları daha önce yapamadığı çalışmaları yapmak, yazamadığı yazıları yazmak için bir fırsat olarak gördü. Yine sanatçıların birçoğu üretimlerini yaymak için teknolojiyi çok yaratıcı bir şekilde kendi hizmetlerine koştu. Canlı yayınlar, toplantılar, sanal sergiler yanında iletişim ve paylaşım ağları oluşturuldu. Bu sürecin negatif yönü sanatsal üretimlerin sadece sanal, dijital ortamlarla sınırlanma zorunluluğuydu. Tüm sanat eserleri dijital kopyaları ile ancak izleyici ile buluşabiliyordu ya da doğrudan dijital üretilebiliyordu. Ama zaten sanat alanı uzun bir süredir, sanal olana, dijital olana daha çok yer açıp genişletmekte olduğu için bu çok da garip karşılanmadı. Şu an bu sürecin devam ettiğini biliyoruz.

Rating Academy’nin gerçekleştirdiği “Farklı Boyutlarıyla Sağlık” konferansının bir parçası olarak gerçekleştireceğimiz “Korona Günlerinde Sanatsal Üretim” adlı sergimiz tüm bu üretimin ortama konduğu bir sergi olmayı hedefliyor. Sergimiz beklenildiği gibi sadece dijital dünyada yer alacak. Ancak sergimizi sanal olarak üreteceğimiz dijital bir salonda ve sizin kendi gözlerinizin yerini alacak sanal bir kamera ile gezmek mümkün olacak.

Tüm sanatçılarımızı sergimize bu süreçte üretilmiş video,enstelasyon, resim, fotoğraf ve benzeri üretimleri ile ( zorunlu olmamakla birlikte tercihen ele aldılarsa pandemi ile ilişkili çalışmalar) davet ediyoruz.

Sergi Küratörü
Doç. Dr. Fatih Balcı

1. Her sanatçı en fazla iki eserle başvuru yapabilir.
2. Başvurular, sergi küratörü tarafından değerlendirilip sergiye katılacak eserler web sitesinde duyurulacak ve sanatçı emaillerine gönderilecektir.
3. Başvurular kongre web sitesindeki sergi başvuru sayfasından yapılacaktır.
4. Eser göndermek için son tarih 30 Ekim 2020‘dir.
4. “Eser Yükleme”:  https://academicplatform.net/icdah2020/login/signin linki üzerinden eser görselleri gönderilecektir.
5. Eserin görseli 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında olmalıdır.
6. Videolar avi formatında olmalı ve videoların süresi 10 dakikayı geçmemelidir. Video çalışmalar https://academicplatform.net/icdah2020/login/signin web sitesinde gösterilen yükleme alanına link (Eserin yüklendiği youtube, dailymotion vs.. web adresinin linki) verilerek gönderilecektir.  Video içinde sanatçı ve çalışmanın ismi, süresi ve tarihinden oluşan bir jenerik olmalıdır.
7. Başvuru formlarında özgeçmiş ve eser bilgileri kısmını özenle doldurulması rica edilir.
8. Sergiye katılım ücretsizdir.
9. Sergide yer alan eserlerin görselleri kongre web sitesinde ve medyada yer alan tanıtımlarda kullanılacaktır.
10. Sergiye katılan her sanatçıya sanal Katılım Belgesi verilecektir.
11. Sergiye başvuran sanatçılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar.

ÜCRETSİZ ONLINE KONFERANS

SponsorDestekleyen Kurum ve Kuruluşlar

tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish