IV. ULUSLARARASI FARKINDALIK KONFERANSI DİL VE FARKINDALIK

ICA2020
IV. Uluslararası Farkındalık Konferansı
DİL VE FARKINDALIK

2-4 Aralık 2020

image
Prof. Dr. Nurida Samed kızı NOVRUZOVA

Kongre Eş Başkanı

  Kıymetli Bilim İnsanları,

Dilde, insan varlığının toplum içindeki binlerce yıllık yaşayışının zaman süzgecinden geçerek, billurlaşmış anlam ve özü bulunabilir. Bu bakımdan, on binlerce kelime ve şekilden kurulmuş olan dil, yapı ve işleyişinin ayrıntılarına doğru inildikçe; insan, toplum, millet ve kültür varlığına hükmeden çok yönlü ve derin anlamlı bir sistem olarak karşımıza çıkar.

Her dil, kendi kuralları içinde yaşayan ve gelişen canlı bir varlıktır. Dil, insanın iç dünyası ile dış dünyasını birbirine bağlayan en önemli araçtır. Dil, kuşaktan kuşağa aktarılabilen ve toplumun çeşitli özelliklerini yansıtan sosyal bir kurumdur. Kültürün koruyuculuğunu ve taşıyıcılığını yapan temel varlık, dildir. Dil kuralları, dilin kuruluşunu, yapısının biçimini gösterir. Bu kurallar, bir milletin dil zevkinin, dil anlayışının, kendine özgü dil tutumunun, kendi dil dünyasının-düşüncesinin yarattığı formüllerdir.

Bu bağlamda, tüm bu konu alanlarını konuşmak ve tartışmak adına  Sizleri 2-4 Aralık  2020  tarihleri arasında düzenlenecek olan  Dil  ve Farkındalık temalı IV. Uluslararası Farkındalık Konferansı‘na  davet etmekten büyük kıvanç duyuyoruz.

ZOOM  üzerinden online olarak yapılacak olan konferanstaki tüm konuşma ve sunumlar YouTube’dan da canlı yayınlanacaktır.

Konferansımız Dil ile ilişkilendirilebilen bütün alanlara açık olup, çok disiplinli ve disiplinlerarası çalışmalara yer verilecektir. Konferansın teması ile ilgilenen bütün akademisyenleri, araştırmacıları, Egitimcileri, sivil toplum kuruluşlarını ve öğrencileri bu bilgi şölenine katılmaya davet ediyoruz. Konferansın dili, Türkçe, İngilizce ve Rusça’dır. Bildiriler yayınlanan kriter ve standartlar doğrultusunda, Bilimsel Komiteden en az iki üye ve diğer bağımsız hakemler (ihtiyaç olması halinde) tarafından çift-kör hakem değerlendirmesi ile incelenecektir. Tam metinli bildiriler, Kongre kitabında basılacaktır. Ayrıca, dileyen yazarların bildirileri ulusal editoryal kitapta ve uluslararası endeksli Kongre Dergilerinde hakem değerlendirmesi sonrasında yayınlanabilecektir. Organizasyon komitemiz adına sizleri, Konferansımıza davet etmekten onur duyuyoruz.

En iyi dileklerimizle…

image
Prof. Dr. Sholpan Zharkynbekova

Kongre Eş Başkanı

Bu etkinlik MAESTRO Multi Event Managament System üstünden bildiri toplamaktadır

Yayın Olanakları

Sunulan bildiriler -dergi kurullarından geçmek koşuluyla, uluslararası hakemli ve indeksli Rating Academy dergilerinde yayınlatılabilecektir.

Yayın Ücreti; Kongre dergilerinde yayınlanacak makaleler için dergi yayın ücretlerinde % 25 indirim yapılacaktır. Her dergi için yayın ücreti 75 euro ile 0 euro arasında) değişmektedir. Dergi web sayfalarından detaylı bilgi edinilebilir.

Tam Metin Gönderme Tarihi: 11 Aralık 2020

Dergileri Görüntüle

Konferansta sunulan bildiriler alanlarına göre editoryal kitap halinde basılacaktır. İsteyen yazarlar bildirilerini alanlarına uygun ISBN’li ve bandrollü editoryal kitapta makale bölümü olarak yayınlatabileceklerdir.

Konferansta sunulan bildiriler ISBN’li ekitap olarak basılacaktır. Özet ve tam metin bildirilerin yayını için herhangi bir ücret ödemesi bulunmamaktadır.

Tam Metin Gönderme Tarihi: 11 Aralık 2020

21/11/2020 Deadline for Submission of Abstracts
22/11/2020 Announcement of the accepted papers
23/11/2020 Announcement of the Symposium Program
02/12/2020 Beginning of Day the Conference
11/12/2020 Deadline for Submission of Full Papers

ONUR KONUĞU

Prof. Dr. Tuimebayev Zhanseit Kanseitovich

Prof. Dr. Uli Schamiloglu

SponsorDestekleyen Kurum ve Kuruluşlar

ONLINE konferans

RATING ACADEMY TOPLULUĞU
Rating Academy, 2016 yılında kurulmuş olup, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknopark’ta faaliyetlerini sürdürmektedir. Ratıng Academ’nin birçok akademik projesi ve etkinliği mevcuttur. Öncelikle, bir Ar-Ge şirketi olarak, çeşitli yazılım programları ve indeksleme işleri yapıyoruz. Aynı zamanda yayıncılık niteliğinde olan şirketin uluslararası hakemli ve şu anda farklı bilim alanlarına hitap eden endeksli altı adet akademik dergisi mevcuttur. Bu dergiler, saygın ulusal ve uluslararası endeksler tarafından taranmaktadır.

tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish